NOWA KIA OPTIMA PLUG IN-HYBRID Szlachetna forma ekologii. Od 169 900 zł NOWA KIA OPTIMA KOMBI PLUG IN-HYBRID Sportowy wygląd. Inteligentne wnętrze. Od 175 900 zł
_

Moc dwóch silników

 

Wyposażona jest w jednostkę benzynową 2.0 GDi oraz niezwykle wydajny silnik elektryczny. Dzięki temu podczas jazdy można korzystać z napędu benzynowego, elektrycznego lub ich połączenia, mając do dyspozycji moc 205 KM i dzięki wydajnej baterii aż 62 km zasięgu silnika elektrycznego.

_

DYNAMIKA JAZDY

Ciesz się połączeniem zalet obydwu napędów.

_

Zaawansowana technologia plug-in hybrid

Plug-in Hybrid przenosi technologię hybrydową w zupełnie nowy wymiar. Zaskoczy Cię jej wydajność i duży zasięg silnika elektrycznego. Dzięki dwóm silnikom: benzynowemu i elektrycznemu jazda samochodem jest przyjemna i przede wszystkim ekonomiczna. Długa, 7-letnia gwarancja Kia (8), która obejmuje także baterię, sprawia, że podczas użytkowania auta właściwie nie trzeba się niczym przejmować.

_

Zaawansowany układ hybrydowy

Korzystaj z silnika benzynowego, elektrycznego lub obu jednocześnie – w zależności od warunków. System hamowania regeneratywnego wykorzystuje energię kinetyczną do ładowania baterii. Optima Plug-in Hybrid jest wyposażona w gniazdo 220 V oraz łatwą w obsłudze ładowarkę, z której można korzystać w warunkach domowych.

_

Wszystko pod kontrolą

Informacje o aktualnym poziomie zużycia energii oraz trybie jazdy stale znajdują się przed oczami kierowcy na zegarach. Możesz także sprawdzić szczegółowe dane nt. poziomu naładowania baterii, stylu jazdy i wydajności na ekranie systemu nawigacji. Tam też znajdziesz najbliższą stację ładowania. Tak wygląda ekologia w nowoczesnym wydaniu!

_

OPTIMA kombi PLUG-IN HYBRID

Innowacyjna pod każdym względem.

_

Nowatorski design

Dynamiczne linie sylwetki i mocno zaakcentowany przód zdecydowanie wyróżniają Kia Optima kombi Plug-in Hybrid na drodze. Intrygujące detale, takie jak błękitne wstawki w grillu chłodnicy czy oszczędne reflektory LED podkreślają ekologiczny charakter auta. Stylu dodają mu charakterystyczne, aerodynamiczne otwory wlotu powietrza oraz 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

_

Wszechstronna i praktyczna

Przestrzeń bagażowa to aż 440 l, co pozwala na zapakowanie do auta mnóstwa rzeczy. Jeśli będziesz potrzebować przewieźć coś naprawdę dużego, wystarczy złożyć tylne siedzenia, dzielone w proporcji 40:20:40. Dzięki specjalnemu systemowi mocowań można być pewnym, że podczas podróży bagaż będzie bezpieczny. Masz zajęte ręce? Pokrywa bagażnika sama się otworzy, gdy zbliżysz się do samochodu mając przy sobie kluczyk.

_

Wyrafinowane wnętrze

Nie tylko nadwozie Kia Optima przyciąga wzrok fantastycznym designem. W wyrafinowanym, przestronnym wnętrzu od pierwszej chwili poczujesz się komfortowo. Wszystko tutaj robi niezwykłe wrażenie. Czytelny, duży ekran dotykowy i wygodne, fotele z jasnej skóry to tylko niektóre powody, dla których nie można się doczekać kolejnej podróży.

_

STYLISTYKA

Imponująca linia przyszłości.

_

Nowoczesna koncepcja

Nowa Kia Optima Plug-in Hybrid powstała, by przełamywać konwencje. Otwiera kolejną erę stylistyki pojazdów naszej marki. Projektanci z Europejskiego Centrum Projektowania Kia w mistrzowski sposób połączyli ponadczasowy styl, troskę o środowisko i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie napędów hybrydowych. Przygotuj się na hybrydę, jakiej dotąd nie było.

_

Sylwetka i szlachetne detale

Dopracowane, opływowe kształty. Dynamiczna linia. Nowa Kia Optima Plug-in Hybrid zachwyca sportową sylwetką i nowoczesną elegancją. Wyraziste diodowe lampy przednie oświetlają drogę silnym światłem, a jednocześnie odznaczają się niższym zużyciem energii. Charakterystyczny niebieski akcent obok grilla chłodnicy przypomina o ekologicznym charakterze pojazdu.

_

Najwyższy komfort

Nowoczesny design musi iść w parze z najwyższym komfortem. Stylowe wnętrze przykuwa wzrok sześcioma wariantami oświetlenia kameralnego. Od łatwo dostępnego ekranu dotykowego, przez wysokiej jakości materiały, po wygodne fotele – Optima PHEV zachwyca od pierwszej chwili.

_

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

_

DRIVE WiSE

Poznaj technologie DRIVE WISE – innowacyjne systemy bezpieczeństwa Kia (1). To nowoczesne rozwiązania, które pomagają wykrywać potencjalne zagrożenia na drodze i unikać ryzyka kolizji. Korzystanie z nich zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy i sprawia, że czas spędzony za kierownicą to prawdziwa przyjemność.

_

System autonomicznego hamowania (FCA)

Wykorzystując radar na przednim zderzaku i kamerę na szybie układ autonomicznego hamowania awaryjnego pomaga uniknąć lub zminimalizować skutki kolizji. Jeśli wykryje pojazd lub pieszego (2), powiadamia o tym kierowcę. W przypadku braku reakcji system sam rozpoczyna proces hamowania.

_

Asystent utrzymania pasa ruchu

Każdemu może zdarzyć się moment rozkojarzenia. System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu poinformuje kierowcę, a następnie może dokonać korekty toru jazdy, jeśli samochód zacznie zjeżdżać ze swojego pasa bez użycia kierunkowskazu.

_

Aktywny tempomat

Przygotuj się na jeszcze większą wygodę. Nowa Kia Optima Plug-in-Hybrid jest wyposażona w aktywny tempomat (Kia Smart Cruise Control). Czujnik radarowy monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu. Pojazd samodzielnie przyspiesza i hamuje, utrzymując prędkość zaprogramowaną przez kierowcę.

_

Asystent świateł drogowych

Dzięki funkcji automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBA) Optima wykrywa reflektory samochodów jadących z przodu. Wieczorne powroty do domu będą bezpieczniejsze.

_

Diodowe światła przednie

Przednie reflektory LED w Kia Optima bardzo dobrze oświetlają drogę podczas jazdy nocą. Funkcja dynamicznego doświetlania zakrętów sprawia, że jazda po zmroku jest o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza. Tylne światła LED podkreślają elegancką, subtelną linię auta.

_

Bezpieczeństwo bierne

Nowa Kia Optima Plug-in-Hybrid jest standardowo wyposażona w liczne układy bezpieczeństwa. Przed skutkami ewentualnej kolizji chroni 7 poduszek powietrznych. Wzmocnione nadwozie jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne, lekkie i wytrzymałe.

_

System powiadamiania o zmęczeniu kierowcy (DAW)

System powiadamiania o zmęczeniu kierowcy (DAW) monitoruje na bieżąco zachowanie prowadzącego pojazd. Jeśli wykryje oznaki rozkojarzenia lub senności, emituje sygnał dźwiękowy i wyświetla ostrzeżenie. Warto zrobić sobie wtedy przerwę w podróży.

_

Oczy dookoła głowy

Największe zagrożenie stanowi to, czego nie możesz zobaczyć. System monitorowania pojazdów w lusterkach informuje za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych o pojazdach znajdujących sięw martwym polu. System wykrywania pojazdów z tyłu emituje sygnał, jeśli inny pojazd pojawi się z tyłu.

_

Asystent parkowania

Parkowanie bez wysiłku. Asystent parkowania (Kia Auto Park Assist) pomaga kierowcy zająć równoległe lub prostopadłe miejsce postojowe. Układ ten przydaje się również podczas wyjeżdżania z równoległego miejsca postojowego. Kierowca musi tylko dostosować prędkość i zmieniać biegi.

_

Układ monitorowania otoczenia

Parkowanie może być o wiele łatwiejsze! Podgląd obszaru wokół pojazdu prezentowany z czterech kamer (Kia Round View Camera) zapewnia doskonałą widoczność.

_

INFORMACJE, ROZRYWKA, ŁĄCZNOŚĆ

_

Zawsze w kontakcie ze światem

System multimedialy w Kia Optima kombi Plug-in Hybrid jest przystosowany do współpracy z aplikacją Android Auto™ i Apple CarPlay™. Pozwala to na korzystanie ze smartfona i bycie w kontakcie ze światem bez odrywania wzroku od kierownicy (1). Usługi Kia Connected Services z rozwiązaniami TomTom (2) dostarczają aktualnych informacji o punktach pomiaru prędkości, prognozie pogody oraz natężeniu w ruchu drogowym. Wyświetlają się one na czytelnym 8-calowym ekranie dotykowym (3,4). System nawigacji oferuje 7-letni program aktualizacji mapy (5).

_

Bezprzewodowa ładowarka

Korzystaj z możliwości ładowania baterii bez przewodów i wtyczek. Wystarczy położyć odpowiedni telefon na ładowarce pomiędzy przednimi fotelami. Ładowanie rozpoczęte (6)! Dla pasażerów siedzących z tyłu przewidziano wygodne gniazdo USB.

_

System nagłośnienia klasy premium

Wysokiej klasy system nagłośnienia Harman/Kardon™ o mocy 590 W obejmuje 10 głośników i wzmacniacz zewnętrzny. Wyposażono go również w technologię Clari-Fi™ poprawiającą jakość dźwięku plików MP3. Teraz możesz zawsze cieszyć się doskonałym brzmieniem.

NOTY PRAWNEZobacz szczegóły dotyczące technologii
_

1) DRIVE WiSE

Inteligentne technologie DRIVE WISE to nowa generacja nowoczesnych systemów Kia, opracowanych z myślą o wspieraniu kierowcy. Nie zwalniają jednak prowadzącego pojazd z odpowiedzialności za bezpieczną jazdę. Kierowca jest zobowiązany dostosowywać styl jazdy do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze. Inteligentne technologie DRIVE WISE nie umożliwiają autonomicznej jazdy. Więcej informacji znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu.

2) Układ autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB)

Układ autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) jedynie wspomaga kierowcę. Obowiązek bezpiecznego kierowania autem spoczywa na prowadzącym. Kierowca jest zobowiązany dostosowywać styl jazdy do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze. Układ AEB nie umożliwia autonomicznej jazdy.

3) Kia Connected Services

Usługi są bezpłatne przez 7 lat od momentu pierwszego podłączenia systemu nawigacji do sieci komórkowej.

4) Android Auto™ oraz Apple CarPlay™

System multimedialny został przystosowany do współpracy z aplikacją Android Auto™, umożliwiającą integrację z telefonami z systemem Android 5.0 (Lollipop) i wyższym oraz Apple CarPlay™, pozwalającą na integrację z telefonami iPhone 5 i nowszymi. Obie aplikacje obsługują komendy głosowe, co pozwala kierowcy skupić się przede wszystkim na prowadzeniu auta. Android Auto™ jest znakiem towarowym, zastrzeżonym na rzecz Google Inc., natomiast Apple CarPlay™ należy do Apple Inc. Informacje na temat dostępności usług znajdują się na stronach apple.com i android.com.

5) Usługa TomTom® Speed Camera

Dzięki dostarczaniu kierowcom informacji m.in. o natężeniu ruchu drogowego czy pogodzie, korzystanie z usługi TomTom® Speed Camera zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kia Motors dostosowuje wykorzystywane przez siebie rozwiązania do obowiązujących przepisów i regulacji prawnych.

6) Bezprzewodowa ładowarka urządzeń mobilnych

Umożliwia bezprzewodowe ładowanie urządzeń przenośnych obsługujących technologię Qi lub wyposażonych w adapter.

7) 7 lat/150 000 km gwarancji

Gwarancja obowiązuje we wszystkich krajach UE (oraz w Norwegii, Szwajcarii, Islandii i na Gibraltarze). Szczegółowe okresy gwarancji oraz jej warunki określone są w książce gwarancyjnej.

8) 7 lat aktualizacji mapy

Kia Motors rozszerza pakiet wysokiej jakości usług – każdy nowy samochód marki Kia, fabrycznie wyposażony w system nawigacji, otrzymuje 6 rocznych darmowych aktualizacji mapy. Dzięki temu nawigacja w Twoim samochodzie zawsze będzie korzystać z najnowszych dostępnych danych.

_

Wersje wyposażenia

XL

Najważniejsze wyposażenie:

  • reflektory LED
  • tapicerka skórzano-materiałowa
  • zestaw audio Harman Kardon
  • 17″ felgi aluminiowe

XL

Najważniejsze wyposażenie:

  • Reflektory LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
  • Kia Navi System Plus z systemem audio Harman Kardon
  • System bezkluczykowy Kia Smart Key
  • Asystent utrzymania pasa ruchu

dostępne w salonie